Biomechanická aktivní stélka z hlediska morfologie a biomechaniky chůze

Stélky do obuvi a jejich vliv na lidské chodidlo

Jak to dosud viděl člověk

Člověk je přesvědčen, že noha stojí na třech bodech, avšak netuší, že jej příroda oklamala. Skupiny svalů nohy a těla tak byly minimálně aktivovány. Proto docházelo k patologickým deformacím chodidla, vybočení paty a následně kolena a dále k vertikálnímu i horizontálnímu vybočení celé kostry těla.  

Tři opěrné body nohy, jak to viděl člověk

První biomechanická aktivní stélka

Díky první biomechanické aktivní stélce do obuvi, (evropský patent), došlo k podstatné změně. Noha stála na sedmi bodech, ne však všechny svaly se staly aktivní, protože nebyla zachována rovnováha tahu dlouhých šlach od palce a prstů a Achillovy šlachy ke kolennímu kloubu, protože při sezení, stání a došlapu na patu, byl tah přes patu přerušen.

Sedm opěrných bodů nohy na první patentované biomechanické aktivní stélce s prohlubní v místě

Nová biomechanická aktivní stélka

Tuto nerovnováhu vyřešila nová biomechanická aktivní stélka (celosvětový patent), se snížením patní části chodidla. Noha nyní stojí na šesti bodech a tak jsme dosáhli rovnovážného tahu svalů, šlach a vazů ke kolennímu kloubu. Tato rovnováha mezi kostním a svalovým systémem chodidla vede ke správnému postavení kotníku, kolenního a kyčelního kloubu, pánve, celé páteře, ramen a lebky. Omezilo se tak napětí svalového systému těla od špatných, nepřirozených poloh kloubů. Nebude již docházet k častým úrazům a natržení Achillovy šlachy (při sportu), protože teprve nyní noha funguje jako celek.

 

Šest opěrných bodů nohy na druhé patentované biomechanické aktivní stélce s prohlubní místě palcového kloubu a se snížením patní části chodidla

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.