Jmenuji se Šárka Hlaváčová a stélky a boty od fy Hanák jsem si pořídila na doporučení mé pedikérky v roce 2010.  V té době jsem měla příčně ploché nohy, a díky tomu se mi na pravé noze  začal dělat vbočený palec. Co mě ale trápilo, byla bolest pravého kotníku. Jako bývalá volejbalistka jsem měla,  po opakovaných výronech,  povolené vazy, které způsobily vyosení kotníku dovnitř.  Získané informace a následné setkání s panem Hanákem, mě utvrdilo, tyto stélky vyzkoušet. Společně se stélkami jsem si pořídila i boty do práce, jelikož pracuji jako rdg asistent v nemocnici a většinu pracovní doby trávím na nohách. Vzápětí jsem kupovala další jako přezůvky na doma. Byla jsem si vědoma toho, že pokud chci výsledky, tak je musím nosit pořád.   Protože jsem zdravotník, který pracuje na rentgenu, využila jsem možnosti své nohy zdokumentovat. Udělala jsem si snímky svého pravého bérce bez stélek a v zápětí se stélkou a jaké bylo mé překvapení, jak odlišné je postavení kotníku a kolene na obou snímcích. Co mě ale dostalo, bylo dovnitř vytočené koleno, které, podotýkám, vůbec nebolelo, ale hned jsem měla možnost pochopit, jak špatné postavení chodidla ovlivňuje postavení kloubů na celé dolní končetině a následně postavení páteře a celého těla.  Na vybočený palec a příčně plochou nohu jsem si ještě zhotovila snímek nohou v zátěži. Snímky jsou zde.  

 S očekáváním výsledků jsem poctivě nosila boty i stélky. Bolest v kotníku přestala, jen se občas přihlásila, ale byla jiná a krátká. Jinak jsem po těle nic nepociťovala, i když jsem byla připravena na možnost, že se něco ozve, protože znám princip východní medicíny, když má být líp, bývá zpočátku hůř.  Po 4,5 měsících jsem si udělala kontrolní snímky, které ukázaly, že se mi vytvořila  příčná  klenba  a kotník a koleno jsou ve správném postavení. Boty i stélky nosím a budu nosit už na pořád , protože je to jediná možnost,  jak chodidlům umožnit správné postavení.  Chodit na boso po mechu v lese nebo po písku na pláži je skvělé, ale bohužel se musíme přizpůsobit době, ve které žijeme. A chození bez bot, už není myslitelné. Ještě že jsou mezi námi lidé, jako je pan Hanák, kteří nám svými objevy pomohou, se alespoň tímto způsobem, vrátit k přírodě  a zdraví.                  

      „Vše, co vytváří příroda, je tak geniálně jednoduché, že se jen stěží přiblížíme svým chápáním její podstatě  dokonalosti"                                        Josef Hanák

                                                                                       Díky, pane Hanáku  Usmívající se

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.